Spotkanie z Łukaszem Dębskim i Anną Kaszubą - Dębską

2009-03-18 przez Biblioteka

18 marca 2009r. Odbyło się spotkanie z krakowskim pisarzem Łukaszem Dębskim i jego żoną malarką Anną Kaszubą-Dębską .Ten młody twórca ma na swym koncie kilkanaście książek dla dzieci m.in. wierszowane przewodniki dla dzieci po państwach Europy, Łamisłówka, Łamigłówki, Pociąg z literkami. Wyjątkowość tych książek to nie tylko prześmieszne i mądre teksty, ale także przepiękne ilustracje żony artysty.

Najnowsza książka tego duetu "Pan Teodor Wąsik III oraz kurs bon ton dla dzieci", o której mogli usłyszeć uczniowie kl. I i II miejscowej szkoły podstawowej uczy sztuki bon ton. Na wszystkie pytania ma odpowiedzi i dobre rady, zawsze zabawnie rymowane, Pan Teodor "człek, który zjeździł kawał świata dżentelmen i dyplomata". Mali czytelnicy przeszli błyskawiczny kurs bon ton. O stronę plastyczną zadbała żona artysty, której ilustracje próbowali naśladować na przygotowanych kartach, być może przyszli artyści. Nie zabrakło też w czasie spotkania konkursu szybkiego czytania. Wszyscy świetnie się bawili, a przy tym dzieci przyswoiły sobie sporo pożytecznej wiedzy. Wyrazem wdzięczności za wyjątkowe spotkanie były kwiaty wręczone twórcom przez małych czytelników.