Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

30 maja 2012 r. o godz. 12.00
zapraszamy do Biblioteki w Niepołomicach
na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim
 redaktorem, biografistą, autorem książek dla dzieci, podróżnikiem.

W latach 1999-2000 Łukasz Wierzbicki prowadził autorską audycję muzyczną Wyspa Skarbów w poznańskim Radio Fan. W latach 2000-2010 zajmował się zawodowo produkcją koncertów, spektakli kabaretowych oraz innych wydarzeń kulturalnych.
W 2000 roku zebrał i opracował reportaże Kazimierza Nowaka z jego podróży do Afryki. Jest redaktorem i autorem wstępu do książki "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd", którą Ryszard Kapuściński uznał za klasykę polskiego reportażu. W książce "Afryka Kazika" przedstawił przygody Kazimierza Nowaka w formie opowiadań dla dzieci, a w książce "Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa" opisał losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa. Obie książki znalazły się na liście lektur rekomendowanych przez Radę Literacką fundacji "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom". Powieść dla dzieci zatytułowaną "Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana. Historia prawdziwa" osnuł na relacjach Jana di Piano Carpini i Benedykta Polaka z ich historycznej podróży do Imperium Mongolskiego odbytej w latach 1245-1247. W 2011 roku zebrał i zredagował reportaże Haliny Korolec-Bujakowskiej z jej pionierskiej wyprawy motocyklowej do Chin z lat 1934-1936.
Od 2009 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich. W 2010 roku został współzałożycielem Fundacji im. Kazimierza Nowaka.