Spotkanie z Markiem Millerem

2012-02-20 przez Biblioteka

1 marca o godz. 11:45

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach

zaprasza na spotkanie z Markiem Millerem, autorem książki:

„Pisanie. Z Ryszardem Kapuścińskim rozmawia Marek Miller”

Marek Miller to polski reportażysta, pracujący między innymi w tygodnikach: Odgłosy czy Radar. W swojej karierze pełnił również funkcję zastępcy redaktora miesięcznika Workshop. Oprócz pracy reportażysty jest również autorem książek, w której zdradza kulisy swojej pracy, dziennikarski fach oraz dokumentację codziennych wydarzeń. Najważniejsze spośród tych książek to: Kto tu wpuścił dziennikarzy (1981), Reporterów sposób na życie (1983), Filmówka: powieść o łódzkiej szkole filmowej (1992), Dziennikarstwo według Jana Pawła II (2008).

Na spotkaniu w naszej Bibliotece, będziemy mieli szanse porozmawiać z Markiem Millerem o postaci wyjątkowej. Sposobnością do tej rozmowy będzie najnowsza książka autora, pt. Pisanie. Z Ryszardem Kapuścińskim rozmawia Marek Miller. Reportażysta zdradzi nam sekrety powstawania tego wywiadu rzeki, który powstał w czasie wielu spotkań autora z Ryszardem Kapuścińskim. Będzie to także wspaniała okazja by poznać sekrety pracy dziennikarza, jego warsztat, sposoby prowadzenia wywiadów.

Serdecznie Zapraszamy!