Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

2012-06-06 przez Biblioteka

Florka, Gębolud, Kosmita, Świnka Halinka i inne ciekawe postaci
w czytelni staniąteckiej biblioteki!

W dniu 5. czerwca 2012 r. do naszej biblioteki została zaproszona na spotkanie autorskie Pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel, autorka książek dla dzieci, bajek terapeutycznych, tekstów do Świerszczyka, Misia oraz piosenek do dobranocki ”Babcia Róża i Gryzelka”.
W spotkaniu wzięło udział ponad trzydzieścioro dzieci z klas 0 i 3 tutejszej Szkoły Podstawowej.
Autorka opowiedziała dzieciom skąd brała pomysły na historie o Florce-ryjówce czy też o perypetiach Bzyka-Brzęka.
Przyznała, że wiele z nich powstało przez przypadek. Pani Roksana podkreśliła, że pisarz musi być uważnym obserwatorem życia i nawet proste czynności mogą inspirować go do twórczości.
Na koniec autorka przeczytała fragmenty swoich książek, ilustrując czytany tekst maskotkami zrobionymi przez siebie, którymi dzieciaki były zachwycone.
Odpowiadała też na wiele pytań i zachęcała dzieci do czytania.