Spotkanie z Tomaszem Rzerzyckim, autorem książki pt. Góry Polski

2006-05-15 przez Biblioteka

15 maja 2007r. w ramach Tygodnia Bibliotek w niepołomickiej Bibliotece odbyło się spotkanie z Tomaszem Rzeczyckim połaczone z pokazem slajdów i fotografii wykonanych przez naszego gościa oraz z promocją jego książki zatytułowanej "Góry Polski". Pozycja nie jest zwykłym przewodnikiem, a opis 28 pasm górskich leżących na terenie Polski zawiera mnóstwo ciekawostek z historii ich zagospodarowywania i turystyki.

Tomasz Rzeczycki jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Debiutował w 1993 r. jako satyryk w kabarecie radiowym "Zespół Adwokacki Dyskrecja", do którego audycji (emitowanej w programie III Polskiego Radia) pisał teksty do 1997 r. W latach 1997, 1999, 2001 i 2006 był laureatem kilku nagród i wyróżnień na poetyckich turniejach jednego wiersza w Bytomiu. W 2004 r. jego teksty satyryczne znajdowały się w audycji radiowej "Parafonia" Kabaretu Długi. Opublikował sporo tekstów z zakresu historii turystyki górskiej m. in. w roczniku "Ziemia Prudnicka".

W spotkaniu z Tomaszem Rzeczyckim uczestniczyła młodzież z Gimnazjum i Liceum w Niepołomicach, wszyscy z uwagą słuchali naszego gościa i oglądali pokazywane przez niego zdjęcia.