Spotkanie z Wojciechem Ulmanem

godz. 8:15 - dzieci z "0" ze Szkoły Podstawowej w Niepołomicach
godz. 9:45 - dzieci z Przedszkola Samorządowego w Niepołomicach
godz. 11:00 - dzieci z Przedszkola w Staniątkach

Wojciech Ulman z wykształcenia jest technikiem elektronikiem i magistrem inżynierem ekonomiki rolnictwa. Przez 7 lat pracował w telewizji rzeszowskiej, gdzie obsługiwał nadajniki telewizyjne i pierwsze cyfrowe radiolinie. Potem wraz z żoną zaczął prowadzić własne gospodarstwo ogrodnicze. Zajmują się tym do dziś.
Pierwsze bajki Wojciech zaczął wymyślać dla swoich dzieci, ale ich nie spisywał. Minęło wiele lat i został dziadkiem. W czasie wspólnych zabaw wymyślał wnuczce Anastazji różne bajki. Z reguły inspiracją była przyroda. Często wierszyki powstawały do jego zdjęć, które wspólnie oglądali. Z tych wierszy powstała pierwsza książka pt. "Dla Nastusi”. I tak w roku 2010 narodził się Wojciech Ulman - autor bajek dla dzieci. Dwie pierwsze książeczki dedykowane są Anastazji. Dwie najnowsze - drugiej wnuczce – Laurze.
Druga pasja naszego gościa jest fotografia. Fotografuje głównie przyrodę, często są to zdjęcia makro, czyli zrobione w dużym powiększeniu.

Książki Wojciecha Ulmana:

data/biblioteka/relacje/2013/Ulman Wojciech/Bajki rzeszowskie.jpg data/biblioteka/relacje/2013/Ulman Wojciech/Dla Nastusi.jpg data/biblioteka/relacje/2013/Ulman Wojciech/Moje zwierzaki.jpg