Środa z tabletem

2015-04-09 przez Biblioteka

Po krótkiej przerwie spotkaliśmy się ponownie ze starszą grupą dzieci (7-9 lat) na popołudniowych zajęciach, podczas których udaliśmy się w świat nowych technologii. Dzięki udziałowi w projekcie „Tablety w Twojej bibliotece”, organizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego,  otrzymaliśmy trzy tablety Apple iPad Air. I właśnie te urządzenia umożliwią nam spotykanie się w wyznaczone środy i odkrywanie ich możliwości.

Na samym początku pierwszych zajęć poznaliśmy czym tablet różni się od innych urządzeń oraz w jaki sposób się nim posługiwać. Jednak głównym celem spotkania było zagłębienie się w świat fotografii. Dowiedzieliśmy jak robić zdjęcia. Nie tylko normalne, ale również panoramiczne i oczywiście uwielbiane przez wszystkich „selfie”. Następnie przy pomocy darmowych aplikacji mogliśmy edytować wykonane fotografie: zmieniać teksturę, dodawać różne elementy, takie jak: okulary, wąsy czy kapelusze. To była zarówna świetna zabawa, jak i nauka. Następne spotkanie z cyklu „Środy z tabletem” już 15 kwietnia. Zapraszamy.