Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Środowe spotkania - Gwiazdka na dobranoc

2011-12-23

21 grudnia w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach, najmłodsi czytelnicy zgromadzili się na spotkaniu pt. „Gwiazdka na dobranoc”. Dzieci zostały przywitane przez barwne i świecące dekoracje, które wprowadziły wszystkich uczestników w świąteczny nastrój.

Na początku spotkania, dzieci zostały zaproszone na krótki „seans świąteczny”. Przedstawiona prezentacja multimedialna dotyczyła tradycji bożonarodzeniowych. Dzieci wykazały dużą znajomość zwyczajów nadchodzących świąt, a także informowały o ich znaczeniu i symbolice. Ponadto wywiązały się ciekawe dyskusje o panujących obyczajach świątecznych za granicą. Uczestnicy mogli się podzielić swoimi przeżyciami i doświadczeniami z dalekich podróży.

Zabawy oraz iskierki rywalizacji nie zabrakło podczas rebusów i krzyżówek, które wymagały szybkiego myślenia, a także umiejętności wykorzystania wiedzy uzyskanej z uprzednich rozmów i prezentacji.

Aurę magii świąt, która zapanowała w bibliotece, dopełniły lampiony, które zostały wykonane przez uczestników spotkania. Dzieci starannie wycinały odpowiedni szablon z kolorowych kartonów i zdobiły go kolorowymi taśmami oraz dziurkaczami różnych kształtów. Nie małą atrakcją była ich prezentacja. Kiedy pogasły światła, mali uczestnicy z przejęciem na twarzach, obserwowali refleksy światełek „uciekających” z kolorowych kartoników.

Na zakończenie spotkania wręczono dzieciom prezenty, które w naszej bibliotece pozostawiła Gwiazdka. Dzieci uśmiechnięte żegnały się z nami trzymając w rączkach upominek i lampion, który na pewno ozdobi wigilijne stoły.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki