Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Środowe spotkania - świętujemy Dzień Babci i Dziadka

2012-01-18 przez Biblioteka

„Dlaczego kochamy Babcię i Dziadka?”
21 stycznia świętujemy Dzień Babci i Dziadka. Babcie i dziadkowie są po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci. W dniu swojego święta ukochani dziadkowie otrzymują od wnuków kwiaty, życzenia i laurki będące wyrazem szacunku, podziękowania i wielkiej dla nich miłości.
Podczas kolejnego środowego spotkania w Bibliotece mali uczestnicy wykonywali laurki, do których następnie wpisywali życzenia ”płynące prosto z małych dziecięcych serduszek”.
Zajęcia przeplatane były rozmowami z dziećmi na temat „Za co kochamy swoich dziadków, „Jakie ulubione czynności z nimi wykonujemy”.
W finale spotkania dzieci świetnie bawiły się podczas wspólnej lektury książki  Ireny Landau pt. Superdziadek”. Tytułowy superdziadek Felek „przebiera się za tygrysa, pichci konfitury, zabiera wnuczkę na spacery i do zoo, a kiedy jest chory – nie leży i nie stęka, tylko pozwala swojej wnuczce o siebie zadbać.”

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki