Środowe spotkania - W królestwie kotów

2012-01-04 przez Biblioteka

"W Królestwie kotów"
Pod takim hasłem odbyło się pierwsze w 2012 r. popołudniowe spotkanie z cyklu „Podróże po dziecięcej literaturze”.
Koty różnych ras były bohaterami środowego spotkania.
Dzieci z zainteresowaniem obejrzały książkę pt. „Rasy kotów” a następnie zostały zaproszone do „zaczarowanego kociego świata”, który opisał. L.J. Kern w książce pt. „Królestwo kotów”. Te zabawne, pełne humoru wiersze o kotach, które wspólnie przeczytaliśmy wywoływały uśmiech na buźkach dzieciaków.
Następnie każdy z uczestników spotkania wykonał papierowego kotka.
Tak więc powstała barwna galeria kocich przedstawicieli o imionach Tobia, Śnieżynka, Kiciak, Promyczek, Łatka, Justin i Maksiu.