Staniąteckie witraże

2015-10-16 przez Biblioteka

W środę 14 października 2015 r. w Staniąteckiej Bibliotece odbyły się warsztaty plastyczne zorganizowane dla dzieci i młodzieży.

Celem zajęć jest stymulowanie dzieci do twórczego działania poprzez rozbudzanie w nich wyobraźni plastycznej, myślenia abstrakcyjnego i poczucia estetyki, przy jednoczesnym uwzględnieniu indywidualnych potrzeb i możliwości. Założeniem warsztatów jest rozwijanie i doskonalenie umiejętności manualnych ich uczestników oraz zachęcenie do poszukiwań własnej formy wyrazu, poprzez zapoznanie z różnorodnością technik artystycznych.

Każde ze spotkań będzie jedyną w swoim rodzaju podróżą dziecka przez świat sztuki – jego dorobek, formy, techniki i narzędzia. Na pierwszym ze spotkań dzieci dowiedziały się co to jest witraż i w jaki sposób się go wykonuje. Uczyły się także  zasad pracy w grupie, podejmowania odpowiedzialnych decyzji przy projektowaniu swoich dzieł. Następnie każdy z uczestników stworzył swój autorski projekt witrażu, który samodzielnie później wykleił bibułą. Na koniec wszystkie prace zawisły w oknie tworząc mozaikę jesiennych witraży.