Sukienka w kwiatki - mała Fafinka w tarapatach

2012-04-19 przez Biblioteka

Na kolejnym spotkaniu z cyklu Biblioterapii pt. „Sukienka w kwiatki”, dzieci poznały sześcioletnią Fafinkę. Dziewczynka była bohaterką opowiadania terapeutycznego autorstwa Anny Mikity. Wspólnie czytana lektura okazała się interesująca dla małych słuchaczy. Uczestnicy mogli przeanalizować i skomentować zachowanie małej Fafinki. Utwór przedstawiał sytuację, w której bohaterka podejmuje samodzielną decyzję. Czy słuszną? Nad tym pytaniem pracowali uczestnicy spotkania. Czytany tekst nie tylko kształtował umiejętność podejmowania świadomych decyzji. Także ukazywał ich następujące konsekwencje, które należy przyjąć i wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów.