Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Świętujemy 8 maja

2017-05-11 przez Biblioteka

Kiedy bibliotekarze i biblioteki mają swoje święto? 8 maja! Dlatego razem z dziećmi, podczas cyklicznych spotkań „Podróże po dziecięcej literaturze” uczciliśmy ten wyjątkowy dzień. Na początku dzieci zostały zaproszone do ułożenia puzzli, na których pojawił się piękny, nowoczesny budynek. Oczywiście była to nasza biblioteka, którą od razu rozpoznali uczestnicy. Następnie wszyscy przystąpili do rozwiązania testu „Biblioteka - co to za miejsce?”, w którym należało rozpoznać, które zdanie dotyczące książnicy jest prawdziwe, a które fałszywe. Stwierdzenia prawdziwe dzieci potwierdzały mocnymi oklaskami, a te, które mijały się z prawdą akcentowały ironicznym śmiechem. Dzieci świetnie znają nasze obowiązki oraz dobrze są zorientowane w wydarzeniach dodatkowych, jakie organizuje biblioteka, bowiem w teście nie pomyliły się ani razu! Prace bibliotekarskie oraz „atrakcje”, za które są odpowiedzialni bibliotekarze podsumowała historyjka Alicji Kaczmarskiej- Strzebońskiej pt. „W bibliotece”. Na koniec dzieci wykonały kolorowe zakładki z filcową sową. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki