Świętujemy jubileusz

2016-04-11 przez Biblioteka

Trudno uwierzyć, że to już pół wieku, odkąd 10 kwietnia 1966 roku miało miejsce uroczyste otwarcie, mieszczącej się w Domu Ludowym Biblioteki w Podłężu. Wiele na przestrzeni tych pięćdziesięciu lat się zmieniło. Księgozbiór z 692 wzrósł do 13500 woluminów. W pierwszym roku działalności zapisanych było 257 czytelników ,a dziś możemy się pochwalić 845 użytkownikami naszych zbiorów. Biblioteka kilkakrotnie zmieniała swoją siedzibę. Ostatecznie od 2007 roku znajduje się w Ośrodku Zdrowia w Podłężu, gdzie zajmuje dwa pomieszczenia. W ostatniej dekadzie naszą placówkę odwiedziło wielu wybitnych autorów książek, między innymi: Wojciech Bonowicz, Joanna i Jarosław Szarkowie, Wanda Chotomska, Joanna Olech, Grzegorz Kasdepke, Renata Piątkowska, Andrzej Marek Grabowski. Odbyło się również wiele lekcji bibliotecznych, konkursów literackich i plastycznych, a w ciągu ostatnich dwóch lat - warsztatów biblioterapeutycznych.

Od początku tego roku w naszej Bibliotece funkcjonuje komputerowy system udostępniania księgozbioru, elektroniczny katalog i możliwość rezerwacji książek. Nie mamy już papierowych kart, którymi jeszcze nie tak „dawno” posługiwały się panie, które tu pracowały.

Przy tej okazji należy wspomnieć Panią Halinę Ciastoń i Panią Barbarę Kmiecik, które miały niebagatelny wpływ na rozwój tej placówki. Nasza biblioteka jest na bieżąco wzbogacana o nowości wydawnicze i lektury niezbędne dla uczniów. Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania jubileuszu 50-lecia Biblioteki Publicznej w Podłężu i odwiedzenia naszej książnicy. Zapewniamy, że nikogo nie wypuścimy bez odpowiedniej książki. Bo przecież bez czytelników ta rocznica nie byłaby możliwa, bo to Wy tworzycie i nadajecie charakteru temu miejscu!

A na dobry początek coś słodkiego dla każdego czytelnika!