Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Szalona środa

2017-07-06 przez Biblioteka

Wakacyjna środa w naszej Bibliotece „kipiała” od nadmiaru różnorodnych gier, zabaw ruchowych i konkursów literacko-plastycznych.

Zajęcia w grupie 5 i 6 latków rozpoczęła zabawa w uzupełnianie brakujących rymów, które „uciekły” z wierszy. Następnie dzieciaki zmierzyły się z zagadkami o wakacyjnej i baśniowej tematyce. W tychże zadaniach mali uczestnicy mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą i bystrością umysłu.
Natomiast podczas szaleństw z chustą animacyjną było dużo śmiechu, dobrej zabawy, w czasie której milusińscy wykazali się zręcznością i spostrzegawczością.

Te niezwykle wesołe, pełne dynamiki zajęcia wzbogaciła również zabawa plastyczna, podczas której dzieci dobrane parami, (opierały się o siebie plecami) rysowały takie same ilustracje. Było to możliwe dzięki temu, że jedno z dzieci mówiło o wszystkim co pojawia się na jego kartce, tak by osoba, która siedziała oparta o nią plecami zrozumiała i bez podglądania narysowała to samo. Po skończeniu rysowania osoby z pary porównywały swoje dzieła, które były prawie identyczne.

Dzieciaki ze starszej grupy również mogły się wyszaleć! Zaproponowano im wiele zabaw ruchowych, w których uczestnicy nie tylko mogli się pośmiać, a także wykazać się spostrzegawczością, szybkością, czy sprytem. Pojawiła się chusta animacyjna, którą dzieci uwielbiają, dlatego zabawa „w kolory” przy jej użyciu zawsze jest przez nich przyjmowana z entuzjazmem. A w „pojedynku na cytryny” dla przegranych czekał kwaśny poczęstunek, po którym dopiero robili miny!

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki