Szczypta historii we współczesnej literaturze

2016-06-16 przez Biblioteka

Uczniowie pierwszych klas Gimnazjum Niepublicznego im. św. Brata Alberta w Podłężu zostali przeniesieni w inny wymiar czasowy podczas spotkania z niezwykłą osobą.

16 czerwca gościem Biblioteki Publicznej w Podłężu była Agnieszka Tyszka. Wspaniała pisarka, tworząca jak sama mówi dla najbardziej wymagającego czytelnika, czyli dla dzieci i młodzieży. W swoim dorobku ma już 40 pozycji książkowych i wciąż nowe pomysły.

Błyskotliwa, pełna uroku i mająca świetny kontakt z młodym czytelnikiem szybko zaintrygowała gimnazjalistów swoim opowiadaniem o książkach. Zaprezentowała trzy wybrane przez siebie historie, z których dwie nawiązują do wydarzeń sprzed wieków, ale główną bohaterką jest współczesna nastolatka. Trzecia, to powieść zawierająca akcenty autobiograficzne, rozgrywająca się w obecnych czasach.

Autorka przeczytała fragmenty swoich książek i sprawiła, że większość zgromadzonych była ciekawa dalszego ciągu przygód bohaterów powieści. To z pewnością zachęci do pożyczenia omawianych pozycji w naszej Bibliotece.
Pisarka zaprosiła młodzież do wspólnej zabawy, a ponieważ jest osobą bardzo pozytywnie nastawioną do życia i na początku swojej kariery zawodowej była dziennikarką, zaproponowała napisanie pozytywnej wiadomości, która można zamieścić w prasie. Efekty przeszły oczekiwania, nasi gimnazjaliści maja niezwykłą wyobraźnię i świetnie potrafią zredagować krótką informację. Pani Agnieszka była pod wrażeniem!

Na zakończenie trwającego przeszło godzinę spotkania, wszyscy uczniowie otrzymali od autorki zakładki do książek z autografem.

Polecamy zatem młodym czytelnikom „Mejle na miotle”, „Nawijkę na skajpie” i „Wyciskacz do łez” oraz inne tytuły naszego gościa, które są dostępne w naszej Bibliotece.