Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Tajemniczy ktoś

2015-02-06 przez Biblioteka

W minioną środę w kąciku Myszki Miki dzieci próbowały zgadnąć jaki niezapowiedziany gość zjawił się w pokoju Madzi i Marcina. Głównych bohaterów opowiadania pt. „Ktoś” Ewy Stadmuller.

Z wielkiego, tajemniczego jaja powoli zaczął wykluwać się długi, zielony ogon. Dzieci wspólnie dyskutowały co może wykluć się z tak dużego jaja. Odpowiedzi były różne; smok, dinozaur, aligator, krokodyl. Niestety nie było to żadne z wymienionych zwierząt. Ku naszemu zdziwieniu, przybysz wyłonił się z jaja…”z kompletnie łysą łepetynką o wyłupiastych ślepkach…”. Domownicy opowiadania również mieli kłopot w określeniu gatunku zabawnego stwora. Z tego względu nadali mu imię KTOŚ.

Historia KTOSIA zainspirowała nas do wykonania jego portretu i rozwiązywania zagadek edukacyjnych na temat zwierzaków.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki