Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

To już prawie wakacje

2013-06-20 przez Biblioteka

Wakacje tuż, tuż. Przed wszystkimi dzieciakami czas laby i przygód. Szykują się podróże, wycieczki- dalekie i bliskie. Jak przygotować się do wyjazdu i jak się zachowywać w zatłoczonym miejscu podpowiedział dzieciom kotek, bohater książeczek z serii „Bezpieczny świat”. Ponadto razem z Kazikiem odwiedziliśmy dżunglę na Czarnym Lądzie, gdzie spotkaliśmy się z królem zwierząt. Zachęcamy do przeczytania „Afryki Kazika” Łukasza Wierzbickiego, która zawiera przygody rowerzysty przemierzającego tytułowy kontynent. W poznawaniu afrykańskiej Fauny pomogła nam książeczka Ewy Stadmuller pt. „Afryka”, w której w lekki, zagadkowy sposób są opisane dzikie zwierzaki . Dzieci bez problemu odgadywały ich nazwy i kolorowały ich wizerunki. W trakcie zajęć wykonaliśmy letnie czapeczko, które mogą być pomocne przy obecnej aurze.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki