Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Trening z rymowania

2017-02-02 przez Biblioteka

Trzeci dzień ferii w niepołomickiej Bibliotece był wyjątkowy i niezwykle udany. Tego dnia bowiem z 30 osobowa grupą małych miłośników książek spotkał się Wiesław Drabik- bajkopisarz, autor kilkuset rymowanych, pouczających i pełnych humoru książeczek dla najmłodszych. Nasz gość, który niejednokrotnie odwiedzał niepołomicką książnicę ma wspaniały dar nawiązywania kontaktu z dziećmi. Czyni to z ogromnym poczuciem humoru. Już od pierwszych minut spotkania potrafił skupić uwagę milusińskich i zaangażować ich do aktywnego uczestnictwa. Zadawał zatem zagadki, za których rozwiązanie oczywiście nagradzał.

Posiadacze największej ilości naklejek i bajkowych kalendarzy zostali obdarowani przez pisarza książeczkami jego autorstwa. Czytając zaś zabawne fragmenty swoich książek Pan Wiesław zachęcał dziecięcą publiczność do zabawy w odgadywanie i uzupełnianie brakujących rymów. ”Egzamin” z rymowania dzieci zaliczyły na „szóstkę”. Nie zabrakło również tworzonych na „gorąco” przez autora rymowanek, dotyczących imion nagradzanych dzieci. Ich treść wywoływała raz po raz ogromne salwy śmiechu. Potem pisarz „zdradził’ kilka tytułów książek, które niebawem ukażą się na ladach księgarskich. „Bartek Sałata stadiony świata” to jedna z najnowszych propozycji, która z pewnością przysporzy wiele uśmiechów i radości czytającym fanom piłki nożnej. W finale tego niezwykle radosnego, pełnego dynamiki spotkania autor wpisywał dedykacje wraz z autografem do zakupionych przez dzieci książeczek.

Kolejny dzień ferii w Mediatece, to dalsza część programowania w Scratch. Przećwiczyliśmy tworzenie i używanie pętli oraz nauczyliśmy się tworzenie zmiennych. Przy ich użyciu tworzyliśmy proste aplikacje oraz gry. Już w piątek ostatnia odsłona programowania.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki