Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Trwa Tydzień Bibliotek

2016-05-11 przez Biblioteka

11 maja, głównym tematem zajęć popołudniowych dla najmłodszych, był obecnie trwający Tydzień Bibliotek. Małym uczestnikom została przybliżona ogólnopolska akcja, której celem jest promowanie bibliotek - jako miejsca dla wszystkich oraz czytelnictwa.

Dzieciaki wciągnięte do zabawy, która przedstawiała funkcję współczesnej Biblioteki i pracę Bibliotekarzy, trafnie opowiadały co dzieje się u nas i jaka jest nasza rola w społeczeństwie lokalnym. Film pt. „Kultura od kuchni- książka” zobrazował widzom jak powstaje książka, i jak to jest, że na końcu można ją wypożyczyć z biblioteki. A na koniec, na podstawie zdobytej wiedzy, dzieci podjęły próbę „stworzenia” własnej książki.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki