Tydzień Bibliotek w Zabierzowie Bocheńskim

2006-11-21 przez Biblioteka

Od 22 maja do 8 czerwca w filii Biblioteki Publicznej w Zabierzowie Bocheńskim można było oglądać wystawę pamiątek przywiezionych z różnych stron świata. Ekspozycja zajęła całą czytelnię. Wystawa podzielona została
na kilka działów: Afryka, Australia, Ekwador, Wyspy Galapagos i Zielony Przylądek - wyspa Sal - Cape Verde. Dużym zainteresowaniem cieszył się dział Afryka, w którym zaprezentowano pamiątki z Namibii, Zambii, Zairu, Botswany
i RPA. Oprócz pamiątek były też fotografie, foldery i przewodniki.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno dorosłych jak
i młodzieży. Dzięki takim imprezom wzrasta wiedza o krajach dla nas egzotycznych, a także budzą się zainteresowania podróżnicze.

"Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością"

29 maja 2006r. odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów kl. III Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim.
Takie odwiedziny w bibliotece, połączone z imprezą, która
w sposób atrakcyjny, łatwy do przyjęcia przybliży książkę, świat baśni, bohaterów książkowych - to właściwa i skuteczna forma pracy w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci.

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom - gimnazjum czyta przedszkolakom" uczniowie z gimnazjum: Anna Karagicz, Zofia Wnęk, Konrad Gajewski czytali przedszkolakom baśnie, legendy oraz krótkie opowiadania.