Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

"Upiorna" zabawa czyli Halloween w Bibliotece.

2014-10-30 przez Biblioteka

29 października kolejne spotkanie dla 5 i 6-latków z cyklu ”Podróże po dziecięcej literaturze” związane było tematycznie ze świętem Halloween. Mali uczestnicy poznali historię święta i jego główny symbol, którym jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Następnie sięgnęliśmy po „Straszną książkę czyli upiorną zabawę w rymy” Małgorzaty Strzałkowskiej, by szukać tam rymów, które zniknęły z wierszyków, uciekając być może przed duchami, upiorami i smokami.

Znajdujące się w książce zabawne wierszyki  m. in o Paskudzie, Smoku Wawrzyńcu, Upiorku i duchu na rowerku, były okazją by poznać wiele przyjemnych i wesołych potworów oraz oswoić lęk przed różnymi bajkowymi straszydłami. Spotkanie tradycyjnie upłynęło pod znakiem różnych zabaw. Był więc konkurs na zjedzenie bez użycia rak ciasteczka, zawieszonego na nitce. Dzieci ozdabiały również ”strasznymi buźkami” papierowe dynie oraz czarne baloniki, „udające’ potem duszki i czarownice. A na zakończenie tej wspólnej, radosnej zabawy częstowały się chipsami w kształcie duszków.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki