Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Uroczysty Dzień Mamy

2013-05-23 przez Biblioteka

22 maja do naszej Biblioteki zawitali mali czytelnicy wraz ze swoimi mamusiami. Powodem tego szczególnego spotkania było wspólne świętowanie Dnia Mamy. W tym uroczystym  dniu zadbaliśmy o atrakcje i niespodzianki dla wszystkich uczestników.
Nasze spotkanie rozpoczęło się od zabawy, w której dzieci i Mamy „uzupełniały kwiatuszek”. Zadanie skłaniało zaproszone Panie i ich pociechy do podania  ulubionego koloru, kwiatu czy zwierzaczka.  Dla par, w których pojawiły się zgodne odpowiedzi, czekały słodkie niespodzianki. Podczas wspólnego świętowania dzieci chętnie opowiadały w jaki sposób można uczcić Dzień Mamy i jaki prezent  jest najlepszy . Rozmowy na ten temat zachęciły wszystkich gości do wysłuchania książeczki pt. „Martynka i Dzień Mamy” w tłumaczeniu Wandy Chotomskiej. Mali uczestnicy słuchając opowiadania o rezolutnej dziewczynce i jej braciszku, dowiedzieli się, że najpiękniejszy jest prezent, który wykonujemy sami, wkładając w niego całe serduszko.   

Smaczną niespodzianką dla naszych gości, było wykonanie mini deseru- babeczki. Mali kucharze i ich mamusie mogli wykazać się talentem kulinarnym. Do dyspozycji kucharzy zostały oddane rodzynki, cukrowa posypka, owoce, a także bita śmietana. Wszystkie apetyczne, kolorowe, a nawet „najeżone” babeczki zostały nagrodzone książeczkami.

Oczywiście dzieci też miały niespodzianki dla swoich ukochanych Mam. Wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Bukiet” i wręczyły wraz z najpiękniejszymi życzeniami własnoręcznie wykonane laurki. Miłym akcentem spotkania była barwna dekoracja, która dodawała uroku tak szczególnemu dniu. Słodki  poczęstunek uwieńczył sympatyczny, a także wzruszający Dzień Mamy. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki