„Urodziny Misia - pluszowego przyjaciela dzieci”

2013-11-21 przez Biblioteka

2o listopada Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprosiła wszystkich małych przyjaciół Pluszowego Misia do wspólnego świętowania jego 111 urodzin. W tegorocznych urodzinach tej wyjątkowej pluszowej maskotki wzięło udział 24. dzieci. Mali goście pojawili się w Bibliotece razem ze swoimi ukochanymi pluszakami, wśród których były nie tylko misie , ale też piesek, kotek, krecik a nawet pszczółka. W Bibliotece od razu zrobiło się radośnie i kolorowo.

Dzieci usadowione na dywaniku wokół solenizanta - dużego Pluszowego Misia wysłuchały historii tej ponadczasowej najmilszej zabawki, która kojarzy się przede wszystkim z beztroskim dzieciństwem. Następnie najmłodsi przedstawili swoich pluszowych przyjaciół, podając ich imiona oraz opowiadając o okolicznościach, w jakich te zabawki trafiły do nich. Zaś do refleksji i „ożywionej” dyskusji na temat przyjaźni „sprowokowało” dzieci przeczytane na głos opowiadanie Marii Kownackiej pt. „Stary, zielony miś”.

Przyjęcie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia obfitowało w wiele atrakcji i niespodzianek. Milusińscy zatem doskonale się bawili w rytmie „misiowych” piosenek, zabaw ruchowo-naśladowczych czy zbiorowych recytacji wierszyków. Wiele radości dostarczyła im też gimnastyka z misiami, w trakcie której dzieci maszerowały na palcach z pluszakami uniesionymi wysoko nad głową czy tez kołysały misie na brzuchu.

W trakcie urodzinowej imprezy mali uczestnicy mieli okazję rywalizowania w kilku konkursach m. in. w trudnej sztuce zbierania wykałaczek i wkładania ich do pudełka ręką w kuchennej rękawicy czy rysowania misia z zasłoniętymi oczami. Najwięcej emocji wśród dzieci wywołała zabawa w wyjadanie miodku z talerzyka, przy pomocy języka, bez użycia rąk.

Oczywiście, żadne przyjęcie urodzinowe nie może się obyć bez słodkiego poczęstunku. Tak więc na zakończenie  niespodzianką były czekoladowe pierniczki, którymi dzieci z przyjemnością dla podniebienia się zajadały.

Biblioteczne urodziny Misia były bardzo udane, o czym świadczyły uśmiechnięte buźki  dzieciaków – z pewnością najlepszy prezent dla tego uroczego pluszowego solenizanta.