Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Uśmiechnięta Planeta Ziemia

2017-04-21 przez Biblioteka

22 kwietnia w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Dlatego też cykliczne środowe zajęcia adresowane do 7 i 9 - latków miały na celu wyjaśnienie i promowanie ekologicznego stylu życia oraz uświadomienie dzieciom jak ważny jest otwarty i opiekuńczy stosunek do świata przyrody. Na początek dzieciaki wysłuchały wiersza pt. „Ziemia- Zielona Wyspa”, który stał się inspiracją do ożywionej rozmowy na temat naszych zachowań w kwestii oszczędzania wody, prądu, zbierania makulatury, segregowania odpadów, które mogą sprawić, iż Ziemia stanie się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczna dla wszystkich jej mieszkańców.

Urozmaiceniem godzinnych zajęć były potem zagadki ze świata przyrody oraz krótka prezentacja multimedialna pt.”Ekologiczny dom”, która utrwaliła wiedzę dzieci na temat ochrony i dbałości o środowisko. Na zakończenie  sympatycy popołudniowych spotkań z „głową pełną plastycznych pomysłów” ozdabiali papierowe Eko –torebki „wizerunkami uśmiechniętej Planety Ziemi w kolorach błękitno-zielonych z bogatą florą i fauną”. Te własnoręcznie ozdobione przez dzieci Eko-torby okazały się świetnym „schowkiem” na książki wypożyczone przez nich z Biblioteki. Na zajęciach wykorzystano dwie interesujące pozycje książkowe. Pierwsza to ”Rady na odpady” z serii Wszystko Jest Ciekawe, druga zaś to „Bajki w zielonych sukienkach”

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki