Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

W Galerii Książki dla Młodych tłoczno

2016-06-16 przez Biblioteka

Tym razem z dzieciakami z przedszkola Olimpijskiego poruszyliśmy temat bezpieczeństwa na drodze. Po raz kolejny wyruszyliśmy w podróż z kotkiem, który jest głównym bohaterem książeczek Barbary Ciemskiej. Po magicznym zaklęciu, które wypowiedziały dzieci, nasz teatrzyk się otworzył i wykorzystując technikę KAMISHIBAI wszyscy w skupieniu wysłuchali bajeczki „Przez ulice”.

To już trzecie spotkanie z cyklu „Bezpieczny świat Maluszka”, w których pomagamy najmłodszym uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Przeprowadzony warsztat uświadamiał przedszkolaczkom zasady zachowania się w sytuacji przekraczania jezdni. Razem z kotkiem utrwaliliśmy odpowiednie rozglądanie się w lewą i w prawą stronę, zanim wejdziemy na jezdnię, i co najważniejsze, zawsze powinniśmy przechodzić przez „zebrę”. Sytuacja jest mniej skomplikowana, gdy przy przejściu dla pieszych jest sygnalizator świetlny. Dzieci doskonale, nawet te najmłodsze, znają kolory, które pozwalają i zakazują wejść na jezdnię.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki