Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

W oczekiwaniu na Św. Mikołaja

2013-12-05 przez Biblioteka

4 grudnia w mroźne, środowe popołudnie w czytelni niepołomickiej Biblioteki miało miejsce niecodzienne, mikołajkowe spotkanie. Na wszystkie dzieci, które zdecydowały się w tym dniu odwiedzić naszą książnicę czekało mnóstwo atrakcji. Czas oczekiwania na mikołajkowe prezenty wypełniony był różnorodnymi zabawami ruchowymi i plastycznymi oraz „szczyptą” poezji. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła zatem "na dobre".

Na początek przybyłe na spotkanie dzieciaki zapoznano z historią Św. Mikołaja i tradycją mikołajkowych prezentów w różnych krajach.
Potem wiele radości dostarczyła małym gościom zabawa, w czasie której „domalowywano” Mikołajowi wąsy i brodę przy użyciu puszystej bitej śmietany. To był chyba najbardziej słodki Mikołaj. Atrakcyjną propozycją dla milusińskich była również "Śniegowa zabawa" w rytm muzyki. Zadaniem dzieci było pokazywanie rękami jak pada śnieg, jak lepią bałwana i kule śniegowe czy też otrzepują się ze śniegu. Dużo emocji związanych ze sportową rywalizacją przeżywały dzieci, podczas "wyścigu po śnieżne kule". Wygrała drużyna dziewczynek, która jako pierwsza wykonała zadanie.

Spotkanie nie obyło się też bez lubianej przez wszystkich zabawy plastycznej. Dzieci zatem z wielkim zaangażowaniem „wyczarowywały” portrety Mikołajów. Wykonywały je dowolną techniką, wykorzystując różnorodne materiały. Efektem owych działań plastycznych były piękne, pełne indywidualnych inwencji twórczych dziecięce prace.

Ten wyjątkowy grudniowy wieczór „uświetniono” czytanymi na głos wierszami „obecnymi” w tradycji mikołajkowo - bożonarodzeniowej.

Wreszcie nadeszła długo oczekiwana pora wręczania prezentów, którymi nasza Biblioteka z „dyskretną pomocą Mikołaja” obdarowała wszystkie urocze dzieciaki.

Ta propozycja mikołajkowej zabawy w Bibliotece okazała się naszym małym sukcesem, ponieważ bawiło się z nami ponad 30 dzieci, z których większość stanowili  uczestnicy popołudniowych cyklicznych „Podróży po dziecięcej literaturze”. Radość i zadowolenie z dobrze spędzonego czasu okazywały nam nie tylko dzieci, ale również ich rodzice.

Do zobaczenia więc za rok !

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki