Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

W świecie piratów

2015-03-05 przez Biblioteka

W pierwsze marcowe cykliczne popołudnie „wyruszyliśmy” z grupą 5 i 6-latków w podróż do „świata piratów”. Na początek sięgnęliśmy do książki Willa Osborne pt. „Piraci” z serii „Magiczny domek na drzewie. Przewodnik badacza”, gdzie znaleźliśmy odpowiedzi  m.in. na pytania: Dlaczego ktoś stawał się piratem?, jak wyglądało życie na żaglowcu? i czy dzisiaj też można znaleźć piracki skarb? Dzieci z ciekawością „chłonęły” te wszystkie informacje, od czasu do czasu „popisując” się też swoją wiedzą na powyższy temat.

Następnie w trakcie lektury kolejnej opowieści pt. „Kacper i piraci” mali uczestnicy nie tylko śledzili przygody  bohaterów, ale też poznawali i utrwalali w pamięci „morskie” terminy takie jak mostek kapitański, sternik, maszt,  hamak czy sztorm. Nasze zajęcia urozmaiciły również wesołe pirackie „zabawy” z wykorzystaniem chusty animacyjnej, podczas których najmłodsi doskonale się bawili. Efektem zabawy plastycznej były maski piratów, w których dzieci prezentowały się znakomicie pozując do wspólnej fotografii.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki