Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

W walentynkowym nastroju

2016-02-11 przez Biblioteka

10 lutego cykliczne spotkanie z grupą starszych dzieci zdominowała „walentynkowa” tematyka, z uwagi na zbliżające się Święto wszystkich zakochanych. Na wstępie spotkania rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób okazujemy miłość innym, a potem dzieci poznały historię Św. Walentego – patrona zakochanych. Dowiedziały się również, iż tradycję obchodzenia Walentynek w naszym kraju datuje się od lat 90 ubiegłego wieku.

Dla ożywienia spotkania i upustu drzemiącej w dzieciakach energii przeprowadzono kilka zabaw walentynkowych. Hitem tego popołudnia okazała się zabawa „Zgadnij ile?” z cukierkami w roli głównej. Dalsza część zajęć nie obyła się oczywiście bez robienia walentynek. Ponieważ serce jest symbolem tego święta, każdy z uczestników wykonał samodzielnie kartkę walentynkową dla mamy i taty oraz koleżanki i kolegi m.in. z różnej wielkości papierowych serduszek. Podczas „wytężonej” pracy manualnej dzieci zerkały też od czasu do czasu do książki „Pomysły na różne świąteczne okazje”. Na zakończenie słodki poczęstunek w postaci lizaczków w kształcie serduszek mile zaskoczył i ucieszył wszystkich bywalców środowych spotkań.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki