Wakacje 2008 w Woli Batorskiej

2008-08-04 przez Biblioteka

W każdy wtorek uczestnicy zajęć mogli się "spotkać" z Koziołkiem Matołkiem. Dzieci poznawały po jednej księdze przygód sympatycznego Matołka, by potem wziąć udział w konkursie z nagrodami. Owocem każdego spotkanie były prace plastyczne na temat poznanej Księgi.

Ulubioną formą spędzania wolnego czasu w bibliotece były środowe zajęcia manualne "Z byle czego coś pięknego". Z dostarczonych przez organizatora materiałów naturalnych tj. makaron, kasza, nasiona dzieci wykonały na papierowych tackach krajobrazy, motyle, postacie. Również różne niepotrzebne przedmioty w rękach dzieci przeobrażały się w piękne dzwoneczki, krajobrazy, kapelusze, makiety. Zwykłe chrupki kukurydziane posłużyły do stworzenia rozmaitych stworów i figur geometrycznych. Uczestnicy tych zajęć wykazali się dużą pomysłowością i zdolnościami manualnymi.

Czwartkowe popołudnia dzieci spędzały na zabawach ruchowych przy muzyce. Zwycięzcy konkurencji sprawnościowych nagradzani byli słodyczami. Tradycyjnie jeden dzień w tygodniu przeznaczony był na zajęcia komputerowe. Chętni mieli możliwość bezpłatnego korzystania z Internetu.

W akcji "Wakacje z Biblioteką" uczestniczyła codziennie grupa dzieci od 7 do 10 osób. Liczymy , że nasza oferta spędzania wakacji z książką i zabawą pomogła dzieciom mile i owocnie spędzić część wakacji. Wszystkie prace plastyczne eksponowane będą w holu Domu Kultury w Woli Batorskiej, tak by mogli je oglądać dzieci jak i czytelnicy Biblioteki.