Wakacje 2009 z Biblioteką w Woli Batorskiej

2009-08-10 przez Biblioteka

W czasie wakacji, a wiec w okresie wolnym od zajęć szkolnych dzieci z Woli Batorskiej, wcale nie musiały się nudzić. Biblioteka wspólnie z Domem Kultury przygotowały sporo atrakcji. Zajęcia dla chętnych odbywały się cztery razy w tygodniu od 1 do 24 lipca 2009r. Każdy dzień miał swoje hasło. Wyśmienitą zabawę zapewniły rozgrywane we wtorki „Potyczki językowe”, w których wykorzystano teksty z książek dla dzieci : Wiesława Drabika, Łukasz Dębskiego i Małgorzaty Strzałkowskiej .Dzieci odgadywały rymy, a za trafne otrzymywały słodkie nagrody. Również we wtorki twórczość Jana Brzechwy była inspiracją do wykonywania rysunków i wspólnego recytowania wierszy . Ciekawą formą pracy jaką zaplanowano na środy były kalambury. Uczestnicy za pomocą gestów przedstawiali znane polskie przysłowia, albo postacie z bajek , a pozostali zgadywali. Oprócz kalamburów organizatorzy zaproponowali zagadki podzielone tematycznie na pory roku, zawody i świat bajek oraz krzyżówki i rebusy. W programie tegorocznych wakacji przewidziano we czwartki zajęcia plastyczno-manualne. Dzieci na przygotowanych przez siebie papierowych tackach naklejały różnego rodzaju ziarna, by potem malować po nich farbami. Efektem tych prac są m.in. kwiaty, motyle, ważki. Inne zajęcia plastyczne to wycinanki z kolorowego papieru-letnie kwiaty. „Mistrz Quizu” to kolejna wakacyjna propozycja biblioteki. Spośród zaproponowanych dwóch kategorii : zoologii i historii najwięcej emocji wzbudził quiz zoologiczny „Co krokodyl jada na obiad?.” Chociaż jego uczestnicy byli zróżnicowani wiekowo młodsi nie ustępowali starszym w trafnym wyborze odpowiedzi i już wiedzą np. ile kolców ma jeż, albo dlaczego tygrys jest w paski.. Ponadto dzieci mogły obejrzeć filmowe przygody Wilka i Zająca, zagrać w gry planszowe i komputerowe.
W tym roku w 15 spotkaniach uczestniczyło 88 dzieci, które mamy nadzieję miło spędziły czas w bibliotece.