Wakacje w Woli Batorskiej

2010-08-16 przez Biblioteka

W tym roku zajęcia odbywały się w każdy poniedziałek i każdą środę lipca. Z powodu przedpołudniowej pory, odbywały się pod hasłem „Wakacyjne poranki w Bibliotece”. Nie zawiedli uczestnicy ubiegłorocznych zajęć, do których dołączyli nowi. W każdym spotkaniu brała udział 10 lub 12 osobowa grupa dzieci w wieku od 6 do 13 lat.
Każde zajęcia miały inny tytuł i charakter. Dużą dawkę humoru zapewniły obejrzane przez dzieci filmy z Asterixem w roli głównej.

W ofercie zajęć manualnych znalazły się pomysły z książki „365 rzeczy do zrobienia”. Efektem pracy z „igłą” były pięknie wykonane filcowe zwierzaki. Uczestnicy zajęć „Leśne zgadywanki” i „Literatura” zdobywali punkty za prawidłowo rozwiązane rebusy, quizy i łamigłówki, wymieniane później na słodkie nagrody. W zabawach „Wesoła gimnastyka” konkurowali indywidualnie i drużynowo. Były m.in. biegi, skoki, rzuty piłką i monetą. Na jedno z wakacyjnych spotkań zaplanowano konkurs pięknego czytania. Dzieci zmagały się z tekstami z książki Agnieszki Frączek „Wierszyki łamiące języki”. Na szczęście zmagania te nie skończyły się złamaniem ani zwichnięciem języka. Za najlepiej przeczytany tekst, nagrodę otrzymał uczeń klasy V Sebastian Trzos.

Zajęcia plastyczne to obowiązkowy element wakacyjnych spotkań. W tegorocznych dominowały farby użyte bez pędzla .Mali artyści opuszkami palców wyczarowali fantastyczne kwiaty. Ostatnie spotkanie miało kulinarny charakter. Przepisy na pyszne owocowe sałatki i łódeczki z jajek, sałaty i sera zaczerpnęliśmy z książki kucharskiej dla dzieci „Dzieci gotują. Przyjęcia” Agnieszki Górskiej.

Kolejne już wakacje w Bibliotece dobiegły końca. Było wiele emocji i radości. Udział był bezpłatny, a ofertę skierowano do dzieci pozostających i spędzających wakacje w naszej miejscowości.