Wakacje w Zabierzowie Bocheńskim

2008-08-27 przez Biblioteka

Przez cały lipiec w naszej bibliotece organizowano cykl spotkań pt. "Nie siedź w domu, przyjdź do biblioteki!". Były różne zabawy, quizy, zagadki dzięki którym dzieci rozwijały swoją wyobraźnię. Nikt się nie nudził na zajęciach. Dzieci brały czynny udział w tych zajęciach, po których wszyscy zawsze wychodzili zadowoleni.

Opowiadania legend, podań związanych z naszą okolicą, przyczyniło się, że dzieci dużo dowiedziały się na temat swojej miejscowości i dzięki temu były bardzo dobrze przygotowane do konkursu "Zabierzów Bocheński – moja mała ojczyzna".

Na spotkania "Pomysł na lato" przychodziło najwięcej uczestników. Wszystkie dzieci mogły być prowadzącymi zajęć. System był taki, że każda osoba wymyślała własną zabawę. Oto pomysły uczestników zajęć:

• Mini koncerty (w repertuarze Feel, Bajm, Doda, piosenki z filmów)
  • Zagadki
  • Konkursy (na najciekawszy wierszyk, reklamowanie wymarzonych wakacji, najciekawsza figurka z plasteliny)
  • Quizy
  • Zabawy ruchowe (mini-disco)

Na spotkaniach edukacyjnych "Z Internetem na Ty" dzieci z ogromną uwagą słuchały prezentacji o uzależnieniach od komputera i Internetu. Na zajęciach szukane też były bezpieczne i edukacyjne strony internetowe dla dzieci. Najmłodszym uczestnikom zajęć najbardziej podobały się spotkania wakacyjne pt. "Zaczarowany świat bajek", kiedy starsi koledzy przychodzili do biblioteki, żeby im poczytać.