Wakacje z humorem

2008-09-19 przez Biblioteka

Zainteresowani wzięli udział w konkursach błyskawicznych i zabawach związanych z ulubieńcami czytelników (Mateuszkiem, Mikołajkiem i Karolkiem). Rozpoznawali rekwizyty, układali wesołe wierszyki i rymowanki dotyczące bohaterów Joanny Papuzińskiej. Poznali zabawne pomysły na szkolną miłość bohatera książki Pawła Beręsewicza "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek". Dzieci młodsze chętnie brały udział w zabawach plastycznych "Pędzlem i kredką", a swoje dzieła eksponowały na wystawce w bibliotece.

Uczestnicy "Wakacyjnego dnia krzyżówek" mieli do rozwiązania krzyżówki, rebusy i łamigówki dostosowane do swego wieku. W wakacyjnej ofercie znalazły się również gry planszowe i edukacyjne. Największą atrakcją dla większości uczestników była jednak możliwość bezpłatnego skorzystania z komputera i Internetu. Godne podziwu były umiejętności surfowania w sieci przez dzieci, które nie posiadają w domu komputera.

Uczestnicy zajęć zaproponowali i podjęli rywalizację dotyczącą ilości przeczytanych przez wakacje książek. Zwycięstwo w zawodach przypadło obecnej szóstoklasistce Sylwii Pilch. W wakacyjnych spotkaniach brały udział dzieci w wieku 6 - 12 lat. Stała grupa liczyła 8 osób. Najwytrwalsi w ostatnim dniu zajęć zostali poczęstowani lodami i otrzymali upominki z wakacyjnego kuferka nagród.