Warto być grzecznym

2016-10-15 przez Biblioteka

14 października w słoneczne przedpołudnie po raz ostatni spotkaliśmy się z grupą dzieci z niepołomickiego Przedszkola Samorządowego. Dzisiejsze spotkanie kończyło cykl biblioterapeutyczny pt. „W grupie siła”.

Dzisiejszy warsztat „Warto być grzecznym” został oparty na tekście Hanny Hajzak pt. „Jeżolus”. Zanim przystąpiliśmy do lektury, dzieci zostały zaproszone do zabawy, w której mogły poczuć się jak prawdziwe jeże. Następnie uczestnicy warsztatu w pełnym skupieniu wysłuchali tekstu opowiadania. Uwagę słuchaczy przykuł tytułowy Jeżolus, który był nieuprzejmy i nieżyczliwy do innych jeżyków. Dzieci od razy spostrzegły nieładne zachowanie zwierzaka i mocno je skomentowały. Na szczęście na poprawę nigdy nie jest za późno. I tak też było tym razem. Jeżolus zrozumiał, że złośliwym i niegrzecznym zachowaniem odpycha od siebie innych. A Krasnoludki  dopowiadały, że grzeczne, dobre zachowanie zawsze jest mile widziane przez innych. Warsztat urozmaiciła zabawa pedagogiczna „Mur” i „Drzewo życzeń”.

Na pamiątkę tak pracowitych i owocnych warsztatów grupa Krasnoludków wyruszyła do przedszkola z dyplomem i nowymi doświadczeniami.