Warto być grzecznym

2015-11-30 przez Biblioteka

25 listopada dzieciaczki z Samorządowego Przedszkola w Woli Batorskiej po raz kolejny uczestniczyły w warsztacie biblioterapeutycznym. Tym razem „Smerfy” starały się odpowiedzieć na pytanie „Czy warto być grzecznym?”. Pomocny okazał się tekst autorstwa Hanny Hajzak pt. „Jeżolus”. Nasz bajkowy bohater często był złośliwy i niegrzeczny. Dopiero gdy przeżył kilka ciekawych przygód zrozumiał, że warto być dobrym i życzliwym dla osób, które nas otaczają. Morał bajeczki był bardzo czytelny i zrozumiały dla małych słuchaczy. Wszystkie „Smerfiki” były zgodne i potwierdzały fakt, że dobro zawsze powraca. Ile dobra dajemy innym, tyle samo otrzymamy. Może nie od razu, ale kiedyś na pewno. Dzieci zostały zaangażowane do kilku zabaw tematycznych, dzięki którym łatwiej identyfikowały się z tematem zajęć. Na końcu spotkania powstał piękny bukiet życzeń. Aby wszystkie dziecięce intencję się spełniły, wypowiedzieliśmy magiczne zaklęcie.

Niestety było to już ostatnie nasze spotkanie z cyklu „W grupie siła”. Oczywiście zapraszamy na inne rozmaite warsztaty, który w prosty sposób mogą pomóc dzieciom zmierzyć się z trudnymi dla nich sprawami. Do zobaczenia!