"Wciągający wirtualny świat"

2016-05-19 przez Biblioteka

W Bibliotece Publicznej w Zabierzowie Bocheńskim, dn. 18 maja 2016 r. uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim odbyli spotkanie biblioterapeutyczne z cyklu „Wciągający wirtualny świat”.

„Czy mam nałóg” pod takim tytułem odbyły się pierwsze z rzędu warsztaty, które przygotowała i prowadziła Pani Aneta Kurak, pracownik Biblioteki Publicznej w Niepołomicach.
Przebieg zajęć oparty był na tekście pt. „Adaś ma nałoga” – Małgorzaty Strękowskiej-Zaremba.
Po głośnym przeczytaniu tekstu przez Panią Anetkę, przyszedł czas na zadawanie pytań.
Czym jest nałóg? Jakie są rodzaje nałogów? Skąd się biorą? Dlaczego warto panować nad swoimi potrzebami? Co zrobi ć, gdy nałóg nas dopadnie? Jak pomóc komuś innemu z nałogiem?
Druga część spotkania miała charakter twórczy. Wykorzystano problem zawarty w tekście za pomocą prac plastycznych.
Uczestnicy spotkania czuli się bardzo dobrze bo Pani Anetka była wyrozumiała, otwarta i kreatywna.