Wesoły zwierzyniec Wiesława Drabika

2012-04-19 przez Biblioteka

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach po raz kolejny zorganizowała dla filii w Podłężu spotkanie z Panem Wiesławem Drabikiem, autorem około 160 książek dla najmłodszych. Wesołe historyjki pisane wierszem są bardzo chętnie wypożyczane w naszej książnicy i doskonale znane dzieciom z podłęskiego przedszkola, które uczestniczyły w spotkaniu autorskim.

Przedszkolaki wspólnie z pisarzem rymowały oraz świetnie odpowiadały na zadawane pytania, za które dostawały drobne nagrody. Wszystkie dzieci bardzo śmieszyły przygody niesfornych zwierzaków – ucieczka misia z Zoo, kłótnia na wiejskim podwórku, łakomstwo krówki w sadzie, a także legenda o Smoku Wawelskim. Wspaniały kontakt autora z najmłodszymi sprawił iż spotkanie było bardzo spontaniczne i pełne humoru. To wszystko z pewnością zachęci dzieciaki do czytania i odwiedzin w Bibliotece.

Pan Wiesław również był pod wrażeniem i wpisał w naszej kronice – „BYŁO SUPER”. Na zakończenie były tradycyjnie podziękowania i kwiaty dla naszego gościa oraz autografy i dedykacje dla małych czytelników. Spotkaniu towarzyszyła mini wystawa prac plastycznych naszych przedszkolaków, które były inspirowane książeczkami Pana Wiesława Drabika. Spotkanie odbyło się pod patronatem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce.