Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Wieczór magii i miłości

2012-11-29 przez Biblioteka

28 listopada, w ramach zajęć popołudniowych odbył się wieczór andrzejkowy. Za pomocą prezentacji multimedialnej, która powstała m. in. na podstawie książki „Polskie obrzędy i zwyczaje doroczne”, dzieci poznały etymologię słowa andrzejki a także historię wróżenia w tę magiczną noc. Porównaliśmy wróżby te sprzed pięciu tysiąca lat i te współczesne.

Dlaczego św. Andrzej? Dlaczego listopad? Co oznacza biały kogut, który mi się przyśni? Na te i inne pytania uczestnicy wieczornicy znają już odpowiedź.

Aby tradycji stało się zadość, przeprowadziliśmy kilka miłosnych wróżb, które wywołały dużo emocji wśród uczestników. Wiemy, która z dziewczynek pierwsza wyjdzie za mąż, i który chłopiec będzie miał żonę. Koło fortuny mówiło nam czy nasze życzenia się spełnią a płonąca łódeczka oznaczała wielką miłość. Dopełnieniem sympatycznego wieczoru był poczęstunek i szalone tańce.

 Oby pomyślne wróżby się spełniły!

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki