Wielcy i mali podróżnicy

2010-07-21 przez Biblioteka

W czasie naszych wakacyjnych spotkań w Bibliotece, dzieci „odbyły” szereg podróży razem z największymi odkrywcami oraz poznały ich dokonania, od czasów starożytnych, aż po wiek XVI. Dowiedziały się kim byli pierwsi żeglarze, jakie kraje podbił Aleksander Wielki, czego dokonali Wikingowie, jak powstało imperium Dżyngis-chana i chińska flota, a także odkryli tajemnice podróży Krzysztofa Kolumba.

Zainspirowani wspaniałymi przygodami żeglarzy i podróżników opracowali i wykonali własną grę planszową, która podczas rozgrywek dostarczyła im wielu emocji. Świetnie radzili sobie w trakcie zajęć plastycznych. Przy użyciu morskiego piasku, muszelek i farb wyczarowali wspaniałe bezludne wyspy, z makaronu robili groźne morskie potwory, a także pięknie ozdobili własnoręcznie zrobione pudełeczka, przeznaczone na wakacyjne skarby. Wykonali mnóstwo przeróżnych prac plastycznych ilustrujących kolejne etapy „podróży”.

Oczywiście było też dużo konkursów, zabaw ruchowych i rywalizacji drużynowych. Najbardziej podobał się konkurs na największą bańkę mydlaną i najlepszego zawodnika w rzucie do celu. W konkurencjach drużynowych najwięcej wrażeń dostarczyła zabawa z piórkami, które zawodnicy utrzymywali w powietrzu poprzez dmuchanie. Czas spędzony w Bibliotece wypełniły również bardzo lubiane przez dzieci gry stolikowe i zabawy słowne. Uczestnicy zajęć udowodnili, że mają wszechstronne zdolności, także kulinarne. Podróżnicy przecież muszą się posilać i stąd pomysł na „kanapkę pirata”, która wszystkim bardzo smakowała i nie brakowało chętnych na dokładkę. Z naszej oferty wakacyjnej skorzystało 57 dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne zajęcia.