Wielkie rymowanie z Wiesławem Drabikiem

2005-10-11 przez Biblioteka

Gościem Biblioteki Publicznej w Niepołomicach był Wiesław Drabik, bajkopisarz, autor kilkudziesięciu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach : Skrzat, Debit i Wilga. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych. Warto wspomnieć, iż niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”, pokazano je również na Międzynarodowych Targach
Książki w Bolonii w 2003 roku. Na spotkanie z autorem zaproszono dzieci z klas I -ych Szkoły Podstawowej oraz sześciolatki z grupy przedszkolnej o nazwie „Krasnoludki. Autor przywiózł kilkadziesiąt swoich pięknie ilustrowanych książeczek, których teksty prezentował dzieciom „ z pamięci” z iście aktorskim talentem, a te doskonale niemalże chóralnie uzupełniały brakujące rymy tekstu.

Dzieci absolutnie się nie nudziły, gdyż autor prowadził z nimi dialog, stawiał rożne pytania dotyczące treści swoich książek, w których dzieci wykazały się doskonałą ich znajomością. Poza tym pojawiły się zagadki głównie o zwierzętach pochodzące z książeczek pt. „Kto mieszka na podwórku” i „Kto mieszka na łące”. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymały książeczki oraz kolorowe zakładki do książek.

Na zakończenie mali czytelnicy zadali kilka pytań autorowi. Pytali np. Wiesława Drabika od kiedy pisze ksiązki, o to, co robił zanim zabrał się za najtrudniejszą rzecz jaką jest pisanie książeczek dla dzieci. Na koniec nie obyło się bez dedykacji i autografów, po które dzieci czekały w długiej kolejce, a które autor zamieszczał w zakupionych w bibliotece książeczkach. W podziękowaniu za spotkanie wręczono autorowi bukiet czerwonych róż.