Wielkie świętowanie

2015-01-22 przez Biblioteka

Wczorajsze zajęcia popołudniowe upłynęły w uroczystej atmosferze. Dzieci 21 stycznia przybyły do Biblioteki wraz z ukochanymi Babciami i Dziadziem.

Wspólne spotkanie zostało przeprowadzone w formie warsztatu biblioterapeutycznego, którego celem było zintegrowanie grupy, pogłębienie więzi międzypokoleniowej oraz uświadamianie małym uczestnikom jak ważne w naszym życiu są osoby starsze. Podczas warsztatu wykorzystano tekst Elizy Piotrowskiej „Tupcio Chrupcio- wizyta u Dziadków”. Głośne czytanie bajki i wspólna dyskusja pozwoliły wyjaśnić i zrozumieć dzieciakom, że dziadkowie i babcie to osoby kochane, cierpliwe, zawsze przytulą, pocieszą, a nawet z uśmiechem przygotują ulubione kulinarne zachcianki. I właśnie z tych, i wielu innych powodów, są tak bardzo kochani i ważni w każdym dniu dziecka.

Inspiracją do wykonania kolorowych upominków, dla naszych gości, był wiersz pt. ”Prezent dla babci” autorstwa Barbary Stępniak- Wilk.  Do pudełeczek dzieci dołożyły najszczersze życzenia, które stanowiły miłe zakończenie tego wyjątkowego spotkania.