Wiem co jem

2016-04-09 przez Biblioteka

W związku z przypadającym w dniu 7 kwietnia Światowym Dniu Zdrowia środowe zajęcia adresowane do grupy 5 i 6 letnich czytelników poświęciliśmy zdrowemu odżywianiu się. Na wstępie spotkania dzieci wysłuchały wiersza pt ."Dla każdego coś zdrowego", którego treść była inspiracją do rozmowy o zdrowych i niezdrowych produktach w ich codziennym jadłospisie. Kolejnym krokiem edukacji w zakresie prawidłowego odżywiania było zapoznanie dzieci z Piramidą Żywienia czyli graficznym opisem odpowiednich proporcji różnych niezbędnych w codziennej diecie grup produktów spożywczych. Mali słuchacze  dowiedzieli się zatem, jakich produktów należy jeść jak najwięcej, a jakich w mniejszej ilości, by cieszyć się znakomitą kondycją zdrowotną.

Zajęcia urozmaicono też kilkoma zabawami dydaktyczno-ruchowymi, promującymi zdrowe nawyki żywieniowe. A potem fantazji i twórczej  wyobraźni nie zabrakło najmłodszym  podczas przygotowywania wiosennego podwieczorku . Przepisy na te  oryginalne, zdrowe i kolorowe kanapki  wyszukaliśmy w książeczce pełnej przysmaków i wierszyków  pt. „Wesoła kuchnia. Wierszyki dla dzieci”. Spotkanie zakończyło się oczywiście degustacją samodzielnie przygotowanych pyszności. W opinii małych uczestników  zajęcia te  były wesołą i smakowita zabawą.