Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Wiemy jak wezwać pomoc!

2015-10-16 przez Biblioteka

Ostatnie spotkanie biblioterapeutyczne z cyklu „Nasze bezpieczeństwo” z grupą „Żabek”, poświęcone było numerowi alarmowemu 112 i odbył się 15 października.

Przedszkolaczki nauczyły się piosenki o tym, jakże ważnym numerze i aby lepiej go zapamiętać wykonały tekturowe telefony, które pomogły w zabawie. Krótkie opowiadanie znanej pisarki dziecięcej Beaty Ostrowickiej utrwaliło w uczestnikach warsztatów wzorzec postępowania w sytuacji zagrożenia życia.

„Żabki” bardzo dużo zapamiętały z poprzednich zajęć i prześcigały się w odpowiedziach na pytania prowadzącej biblioterapię Pani Anetki Kurak. Z pewnością dzisiejsze spotkanie pomoże głębiej zrozumieć zasady bezpieczeństwa tak małym dzieciaczkom i przyczyni się do ograniczenia wielu zagrożeń, z którymi niestety spotykają się na co dzień. Dzięki takim metodom każdy przedszkolak potrafi wezwać pomoc i użyć właściwego numeru alarmowego.

Już dziś zapraszamy następne grupy z Samorządowego Przedszkola im. św. Kingi w Podłężu na wiosenne zajęcia biblioterapeutyczne. Dziękujemy prowadzącej wszystkie warsztaty Pani Anetce.

Do zobaczenia w Bibliotece!
BADŹCIE BEZPIECZNI!

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki