Wierszyki Agnieszki Frączek pomogą, gdy jest się nie w sosie i ma się muchy w nosie

2012-10-30 przez Biblioteka

Nasza Biblioteka miała zaszczyt gościć osobę wyjątkową bowiem Pani Agnieszka jest doktorem nauk humanistycznych, germanistką, leksykografem i wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz tego z pasją tworzy wiersze i opowiadania dla najmłodszych, które zostały opublikowane w ponad stu książkach, a wiele z nich uhonorowano licznymi nagrodami literackimi.

Niezwykle bezpośrednia, otwarta i tryskająca poczuciem humoru autorka wyjaśniła najmłodszym czytelnikom zawiłości języka polskiego. Okazało się , że dzieci doskonale wiedzą jakie znaczenie mają frazeologizmy, czym są homonimy i jak należy unikać błędów językowych. Pięknie ilustrowane książki Pani Agnieszki zachęcają do odbycia przygody z literaturą i zabawy z językiem.

Duża dawka humoru rozweseli największego smutaska i w przystępny sposób pomoże zrozumieć trudne sformułowania. Teraz już wszyscy drugoklasiści wiedzą co to znaczy „nabić kogoś w butelkę czy „zrobić w konia”.

Dzieciom bardzo przypadła do gustu twórczość naszego gościa, w kolejce po autograf i dedykacje w zakupionych książkach ustawili się wszyscy uczestnicy spotkania, które przebiegło w bardzo miłej i wesołej atmosferze.Spotkanie odbyło się pod patronatem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce.