Wiosenne kwiaty

2012-03-21 przez Biblioteka

21 marca razem z uczestnikami popołudniowych zajęć Biblioterapii, szukaliśmy wiosny. Zmotywowała nas do tego wybrana literatura Katarzyny Zychly pt. „Gdzie ta wiosna”. Wspólnie omówiliśmy symbole zwiastujące nadchodzącą porę roku. Wiele dopowiedziała książka, choć dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczącą naszego tematu spotkania. Ponadto zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi dzieci na piękno przyrody i zachodzące w niej zjawiska. Ukazywanie prawidłowego zachowania wobec naszego środowiska przyrodniczego, jakim jest szacunek. Zapoznanie z niektórymi rodzajami kwiatów oraz uwrażliwianie na piękno naszej przyrody. Na zakończenie wiosennego spotkania, maluchy wykonały śliczne kwiatuszki, które mogą być ozdobą pokoju przez cały rok.