Wiosenne zabawy z językiem niemieckim

2015-04-23 przez Biblioteka

Grupa maluszków była w czasie naszego kolejnego spotkania 22 kwietnia, w bardzo wiosennym nastroju. Dlatego na początek, po przywitaniu, bawiliśmy się z uwielbianą przez dzieci chustą animacyjną przypominając nazwy kolorów w języku niemieckim. Oczywiście nie mogło zabraknąć słówka „grün”, czyli zielony, bo 22 kwietnia świętujemy Dzień Ziemi  i chyba każde dziecko miało dziś na sobie coś zielonego.  Kolory utrwaliliśmy też malując wg wzoru owoce i warzywa. Uczestnicy zajęć słusznie zauważyli, że wiele słówek brzmi podobnie do języka angielskiego, bo oba te języki pochodzą przecież z jednej rodziny. Do znanych już liczebników od 1-6 dołączyły dziś nowe cyfry od 7-10. Dzieci powtarzały je w znanej rymowance. Zostały również zaproponowane ćwiczenia grafomotoryczne polegające na łączeniu kropek. Powstały zwierzątka, które pojawiły się w kolejnej zabawie – memory.

Na ostanie spotkanie w tym roku szkolnym zapraszamy 6 maja. Auf Wiedersehen !