Wiosna w staniąteckiej bibliotece.

2017-03-27 przez Biblioteka

W dniu 24 marca przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach gościły w bibliotece na warsztatach zajęciowych pt. „ Witaj wiosno”. Wprowadzeniem do tematu był wiersz Grażyny Koby pt. „Wiosna”. Dzięki niemu dzieci miały okazję poznać  zwierzęta i rośliny które jako pierwsze pojawiają się na polach zwiastując nadejście nowej pory roku. Oprócz tego nie zabrakło krótkiej  prezentacji  multimedialnej, jak również  filmiku edukacyjnego, którego narratorem był Pan Bocian. W ramach zajęć manualnych  dzieci wykonały przepiękne kolorowanki .

Na zakończenie piątkowej wizyty w staniąteckiej bibliotece  przedszkolaki  obejrzały „Wiosenne przygody Reksia”, oraz podzieliły się wrażeniami z przeprowadzonych zajęć .