Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Wiosna

2015-03-20 przez Biblioteka

Wiosna na dobre zagościła w Oddziale dla Dzieci. Dyskusje na temat tej przepięknej pory roku, podczas zajęć popołudniowych dla dzieci, nie miały końca. Spotkanie rozpoczęła krótka prezentacja multimedialna pt. „Wiosna”. Zawarte w niej zagadki i informacje sprawiły, że dzieciaki chętnie włączyły się do rozmów. Wykazały się dużą wiedzą o zwyczajach wiosennych, potrafiły rozpoznać pierwsze kwiaty czy wymienić niektóre ptaki powracające z ciepłych krajów do naszej ojczyzny.

Następnie dzieci zostały „porwane” przez zajączka do szalonej przygody. Szarak był głównym bohaterem bajeczki Wiesława Drabika pt. ”Wiosna, panie bocianie”. Mali słuchacze bacznie śledzili losy zwierzaczka, które wprawiły ich w rozbawiony humor. Na zakończenie każdy uczestnik samodzielnie wykonał piękny, papierowy kwiat, który posłużył nam do zabawy ruchowej. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki