Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Witajcie w naszej Bibliotece

2017-06-26 przez Biblioteka

Rankiem 20 czerwca niepołomicka Biblioteka gościła  pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Niegowici.

Dzieci znalazły się w naszej  bibliotecznej przestrzeni po raz pierwszy, dlatego  były zachwycone aranżacją, kolorystyką i wyposażeniem wnętrz,  zwłaszcza w bogaty i różnorodny księgozbiór. Tradycyjnie już w ramach pierwszej wizyty nasi goście zapoznali się z zasadami i sposobem wypożyczania oraz  promocyjno-kulturalną działalnością naszej książnicy. Dzieci zostały poinformowane również o wolnym dostępie do półek, po czym ruszyły między biblioteczne regały w Galerii Książki dla Młodych, by z bliska przyjrzeć się gromadzonemu tutaj księgozbiorowi.

W trakcie spotkania uczniowie  mieli także  możliwość wykazania się wiedzą dotyczącą znajomości książek adresowanych do młodych czytelników. Świetnie radzili sobie bowiem z odgadywaniem tytułów znanych pozycji książkowych(„Jak Wojtek został strażakiem”,”Pipii Pończoszanka” ,”Dziecię elfów”, „Nasza mama czarodziejka”, ”Kopciuszek”, ”Brzechwa dzieciom”, „Tuwim dzieciom”) po przeczytaniu tylko  ich krótkich fragmentów. Prawidłowe odpowiedzi premiowano nagrodami w postaci książek i słodyczy.

Kulminacją spotkania były  zajęcia plastyczne, które dzieci zawsze cieszą, dając im  możliwość „popisania się zręcznością swoich rączek”. Ponieważ elementem dekoracyjnym w  Galerii Książek dla Młodych są sowy – symbol mądrości uczestnicy wykonywali  papierowe sówki, które z dumą prezentowali pozując do wspólnej fotografii. Wizytę sympatycznych pierwszoklasistów zakończyła wspólna deklaracja o kontynuowaniu  tego typu spotkań w   nowym roku szkolnym.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki